To pytanie pada bardzo często na forach. Rodzice zastanawiają się czy jest sens inwestować w najmniejszy rozmiar, skoro raz, że krótko posłuży, dwa, że przecież One Size jest na cały okres pieluchowania.

Otóż statystyczny mały Polak rodzi się z wagą 3-3.5 kg. Taki maluszek utopi się w rozmiarze OS mimo, iż producenci deklarują, że będzie pasował od pierwszych dni.

Rozmiar OS bardzo ciężko będzie dopasować na noworodka w taki sposób, aby pieluszka dobrze przylegała i nie krępowała ruchów. Mamy wrażenie, że to jest najczęstsza przyczyna frustracji rodziców na początku wielo- drogi.

Jeśli swoją przygodę z pieluchami wielorazowymi chcecie rozpocząć od początku życia malucha, warto zainwestować w rozmiar NB.

Po pierwsze dlatego, że większość pieluszek NB jest pomyślana tak, aby nie zasłaniać gojącego się pępuszka – mają albo wycięcie, albo gumkę/napkę, która ściąga materiał i odsłania pępek

Po drugie pieluszki dedykowane noworodkom mają delikatne gumki/lamówki, żeby nie podrażniać wrażliwej skóry maluszka.

Po trzecie, pieluszki w najmniejszym rozmiarze nie będą krępować ruchów malucha.

Oczywiście nie raz spotkacie się ze zdjeciem słodkiego noworodzia w ogomnej pieluszce. Praktykowane to jest zwłaszcza w USA. Ale powiedzmy sobie szczerze, takie okruszki rządzą się swoimi prawami, więc gorąco Was zachęcamy do dobrych praktyk.:)